Iphone 6s – Pahalı ama iyi
2 yıldır kullanıyorum Iphone 6s’i. Turkcell cihaz kampanyasından almıştım. Daha önce hep Android kullanıyordum ama IOS’a yani Iphone’a geçmeden farkı anlayamıyorsunuz. En basitinde Android telefonda yeriniz kalmadığında, cihaz kasıp durur. Bunda öyle bir şey yok. Kasmıyor. Hiç kasmadı. Telefon sıfır byte yer kalmış hala performans iyi.

Diyeceksiniz ki, “yer sıkıntı değil biz Android’e kart takıyoruz hafızayı arttırıyoruz” ama malesef öyle değil.

Adroid’de hafıza kartı takıp hafızayı arttırmanın da bir faydası yok. Yine yavaş, yine yavaş. Android Windows gibi. Windows geliştikçe donanım ihtiyacı kaçınılmaz olur ya hani, Android’de tam olarak öyle.

Veya Android’i savunanlar şöyle bir argüman da kullanabilir; “Android çoğu bakımdan iyi. Donanım iyi, yazılım güncel, özellikler çok ve pahalı değil.” Bence çok özel durumlar hariç, Iphone her şeye yeter. Mesela Android telefonu bir yıl kullansanız bile sonrasında performans problemleri çıkıyor ancak Iphone öyle değil. Birebir tanıdığım Iphone 5 kullanıcıları vr. Onlar bile hala daha kullanıyorlar ve performas da her zaman iyi.

Iphone cihazı arıza yapmadıktan sonra yıllarca kullanabilirsiniz. Android cihaz bozulmadan

Ama IOS yani Iphone, hem sağlam, hem stabil, hem de performansı yüksek.

Ben açıkçası bundan sonra Iphone hariç bir telefon kullanmayı düşünmüyorum. Herkes benim gibi olsa Apple hariç telefon firması kalmazdı tabi ama öyle de olmaz piyasa serbest olmalı tabi ki.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.