2019’da neler olacak?

BİRLİK OLMAK ÖNEMLİ OLACAK

Fikir çatışmaları sadece kayıplar getirir. Sosyal ilişkilerimizde olumlu gelişmeler ve patlamalar söz konusu. İlk iki tutulma Ocak ayında, diğer iki tutulma Temmuz’da ve son tutulma Aralık’ta gerçekleşecek ve bu durum ülkemize zor anlar yaşatabilir. Dış ülkelerle ilişkilerimiz yeni bir boyut kazanırken, yanlış anlaşılmalar olabilir. Beklenmeyen gelişmelerle gündeme gelecek olan Türkiye, diğer dünya ülkeleri içinde farklı bir konuma gelecek.

Uranus Finansı temsil eden Boğa burcunda ekonomik anlamda zorlanmalar yaşatacak. Dünya piyasaları şekil değiştiriyor.

Oyun içinde oyun sergileyen bir dünya politikası var. Boğa, Toprak burcu olduğu için Uranus ülkelerin haritalarının değişime neden olacak olayları da beraberinde getirecek. 2019 Sonbahar ayları Türkiye için çok daha kolay ve rahatlama vaat ediyor gibi görünse de Kasımda Merkür retrosu Türkiye’nin güneşi üzerinde gerçekleşiyor.

Başarıya daha yakın bir performans sergilerken, bu geçici rahatlama dönemine fazla aldanmamak gerekiyor. Kasım ayında dünyanın gözü Türkiye’nin üzerinde olacak. Dünya için son derece cazip bir konuma gelmesi, birçok ülkenin hedefi haline gelebilir, Dış ülkeler üzerinde iyi bir politika izlemesi gerekmektedir. Yılın son ayı birçok olayı beraberinde getirirken, yollar önem kazanacak ve dış ülkelerle olan bağlantılarımızda ince ayrıntılar gündeme gelecek.

EKONOMİDE GÜCÜMÜZÜ FARK EDECEĞİZ

Türkiye’yi ekonomik anlamda zorlu bir yılın beklediğini Belirten Filiz Özkol şunları söyledi:
Jüpiter çalışma evinde bir yıl kalacak. Bu dönemde öz kaynaklarına bağlı bir performans sergilenecek. 12. Ev’deki Ay, Türkiye’nin gizli düşmanlarının olabileceği ve halkın bazı konularda fikirlerinin etkin olacağını gösteriyor. Türkiye 2019 yılında turizm patlaması yaşayacak. Temmuz ayında yaşanacak tutulmalar bir takım spekülasyonlara neden olacağı için 7. Ev’deki Satürn ve Plüton’la birlikte hareket etmesi, açık düşmanlara karşı göstereceğimiz tepkileri ortaya çıkarır. Borsa ve döviz, finans konusunda alacağımız tedbirler bizi zorlasa da, kendi gücümüzü ve farkındalığımızı arttıracak.

11. evdeki Uranüs uzun zaman kendimizi yenileme konusunda bir takım önerileri getiriyor. Dış piyasanın bize karşı dayattığı zorunlulukları kendi içimizde bir çözüm bularak ufak dozda atlatmaya çalışarak kendi içimizde kabuklarımızı kıracağız. Takıldığımız konuların daha sonra fazla önemli olmadığını hissedeceğiz. İşimize hiç kimseyi karıştırmak istemediğimiz için bazılarına ters düşebiliriz. Türkiye 2019 yılında artı ve eksileriyle bir çeşit yüzleşme yaşayacak.

DÜNYA HER KONUDA FARKLI ETKİLEŞİMLERE GİRECEK

Filiz Özkol, 2019’ta dünyayı bekleyen değişimleri şöyle yorumladı: 21. yüzyılı hızla adımlarken, toplumları ve olayları etkileyen Uranus, artık Boğa Burcu’nda yolculuğuna başlıyor. Ortalama yedi yıl kadar sürecek olan bu sürede dünya her konuda farklı etkileşimler yaşayacak. Uranus, yaşamda beklenmeyen deneyler getirirken, aynı zamanda kişinin özgürlüğünü ve bağımsızlığını da simgeler.

Deha yaratıcılık, patlamalar, devrim ve yeni ufuklar gezegenidir. Önceden tasarlanmayan yeni bir düzenin habercisi olduğu için, kendisine uymayan kuralları yıkar, yok eder. İnsanlık değişime ayak uydurmalı ve eski kalıplardan sıyrılmayı bilmelidirler.

İNSANLIĞIN REKABETİ

2019 yılında birçok yönden dünyamızı değişim bekliyor. Sanat patlamaları ve duygularda devrim görülüyor. İnsanlığın özverili bir çalışma bütünlüğü içine girmesi gerekiyor. Bilinçaltı duyguları daha yoğunlaşarak, düşlerin gerçeğe dönüşmesini sağlayacak. Uranus hiçbir şeyi bedelsiz sunmayacağı için değişimler sancılı olabilir. Dünyada sezgisel çatışmalar görülebilir. Düşlenen olaylar, derinlerden çıkarılıp yaşama geçirilebilir.

Üstün yeteneklileri kendi alanlarında güç savaşı verecekleri bir yıl bekliyor. Güçlü duygusallıkların ve skandalların yaşanacağı bir yıl olacak. İnsanlığı zorlu rekabet bekliyor. Dünyayı saran hukuksal davalar olabilir. Bireysel egolar yüzünden toplumsal yaralar çığ gibi büyüyebilir.

Aşırı yağmurlar ve sel baskınları dünyamızı tehdit edecek. Sanatsal olaylarda eskiye özlem başlayacak ve nostaljik olaylar yeniden gündeme gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.