Rüya Tabirleri – B harfiyle başlayan şeylerRüya Tabirleri – B harfiyle başlayan şeyler

BABA: Rüyanızda gördüğünüz babanız ölmüş ise: Babanızın hayrı için iyilik yapıp, hayır işlemeniz gerektiğine, babanız sağ ise: Birinin sizi koruması gerektiğine, size yardımda bulunmak isteyenlerin yardımını kabul etmeniz gerektiğine işarettir. Babanızın yüzü gülüyorsa: Kötü giden işlerinizin düzeleceğine, yüzü asık ise: İşlerinizin bozulacağına, hafif bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir.

BACA: Rüyada baca gördünüz ise veya baca temizliyorsanız: Sıkıntılı günlerinizin sona ereceğine, işlerinizde başarı sağlayacağınıza, giriştiğiniz işin üstesinden geleceğinize işarettir.

BACAK: Rüyada bacak görmek: Girişeceğiniz bir işte başarı sağlayamayıp, büyük zarara gireceğinize, bilerek veya bilmeyerek, size kötülük gelecek kişilerle ilişkiye gireceğinize işarettir.

BADEM: Rüyada badem gördüyseniz: Hakkınızda hiç de iyi olmayan söylentiler çıkacağına, adınızın bir dedikoduya karışıp üzüleceğinize işarettir. Şayet bademi ağaçta gördüyseniz: Çıkacağınız bir yolculuktan memnun kalmayacağınıza, yolculuk esnasında tanıştığınız bir kimsenin sizi sıkacağına işarettir.

BAL ARISI: Rüyada bal arısı görmek: Giriştiğiniz bir işte pek başarı gösteremeyecek ama zarar etmeyip, boşuna uğraşmış olacaksınız. Aileniz içinde bazı kimselerle aranızın açılacağına, ufak bile olsa zarara uğrayacağınıza işarettir.

BALYA: Rüyanızda balya yapılmış herhangi bir şey gördüyseniz: Yakın veya tanıdık birinin işiyle uğraşmak zorunda kalacağınıza, bu uğraşmanızın yanı zamanda sizi sıkıntıya sokup, zarara uğrayacağınıza işarettir.

BALTA: Rüyanızda balta gördüyseniz: Sizi sevmeyen veya sizden hoşlanmayan bazı kimselere karşı üstünlük sağlayacağınıza, kısada olsa ailenizden ayrılacağınıza, bu yüzden bazı atasız olaylara sebep olacağınıza işarettir.

BALIK: Rüyanızda balık gördüyseniz: Giriştiğiniz işte başarı sağlayıp mal mülk sahibi olacağınıza, askıda kalmış işlerinizi halledip feraha kavuşacağınıza, dargın olduğunuz kimselerle barışıp onlardan büyük yardım göreceğinize işarettir.

BALIKÇI: Rüyanızda balıkçı gördüyseniz: Giriştiğiniz bir işten dolayı zarara uğrayıp huzursuz olacağınıza, bu huzursuzluktan dolayı kırıcı davranıp etrafınızdakilere dargın kalacağınıza işarettir.

BALO: Rüyada kendinizi bir baloda gördüyseniz: Sıkıntılı olduğunuz durumdan kurtulup, refaha kavuşacağınıza, durgunluğu üzerinizden atıp neşeli bir insan olacağınıza işarettir.

BALIK PAZARI: Rüyanızda balık pazarında dolaşıyor iseniz: Bulunduğunuz bir toplantıda dedikodulara maruz kalacağınıza, işinize dört elle sarıldığınızda mal mülk sahibi olacağınıza, ama düşüncenizi değiştirmediğiniz takdirde bir nevi varlık içinde yokluk çekeceğinize işarettir.

BALON: Rüyanızda balon gördüyseniz: Mantıksızca hareketler yaptığınız anlamına gelir. Bu yüzden size yapılacak mantıksızca önerileri reddetmenizin en doğru hareket olacağı anlamına gelir.

BANDO: Rüyanızda bando çalan bir topluluk gördüyseniz: Yarım kalan işinizin hallolduğuna dair bir haber alacağınız anlamına gelir.

BANYO: Rüyanızda kendinizi banyon yaparken gördüyseniz: İyice düşünüp taşınmadan girdiğiniz bir işten dolayı huzursuzluk duyacağınıza, rahatsız iseniz sıhhate kavuşacağınıza, bilmeden yaptığınız bir kötülüğün farkına varıp onu telafi edeceğiniz anlamına gelir.

BANKA: Rüyanızda banka gördüyseniz: Bozuk olan işinizin düzeleceğine, yaşantınızdaki dağınıklığın derlenip toparlanacağına işarettir.

BARSAK: Rüyanızda barsak gördüyseniz: Bilerek veya bilmeyerek işlediğiniz suçların telafisi için elinizden geldiğince çalışmanız gerektiğine, bir yakınınızın ölüm haberini alabileceğiniz anlamına gelir.

BARDAK: Rüyanızda bir dolu bardak gördüyseniz: Kısmetinizin açılacağına, girişeceğiniz bir işte başarı kazanıp durumunuzu düzelteceğinize işarettir. Eğer bardak boş ise: Önemsiz de olsa bir rahatsızlık geçirip uzun süre etkisinden kurtulamayacağınıza, bekar iseniz: Sonu iyi bitmeyen bir aşk macerasına atılıp üzüleceğinize işarettir.

BARUT: Rüyanızda barut gördüyseniz: Bulunduğunuz mevkide başarı sağlayıp mevkiinizi yükselteceğinize, bu yüzden etrafınızca bir müddet dedikodulara maruz kalacağınıza anlamına gelir.BARAJ: Rüyanızda baraj gördüyseniz: Çektiğiniz sıkıntıların sona ereceğine, mal mülk sahibi olup refah bir hayat süreceğinize, giriştiğiniz her işte başarı kazanıp kazancınızın fazlalaşacağına işarettir.

BAŞ: Rüyanızda baş görmek: Eğer devlet memuru iseniz mevkiinizde yükseleceğinize işarettir.

BAŞINI ÇARPMAK: Rüyanızda başınızı bir yere çarpıyorsanız: Yaşadığınız hayal aleminden kurtulup gerçekleri görmeniz gerektiğine, kırdığınız, üzdüğünüz insanların gönlünü almanız gerektiğine, girişeceğiniz her işte iyice düşünüp kara vermeniz gerektiğine, bunları yapmaz iseniz çok büyük zarara gireceğinize işarettir.

BAŞAK: Rüyanızda başak gördüyseniz: Evliyseniz ve çocuğunuz yoksa, bir evlat sahibi olacağınıza, girişeceğiniz her işte başarı kazanıp mutluluk dolu bir hayat süreceğinize, aklınıza gelmedik bir yerden veya kimseden miras kalacağına işarettir.

BAŞÖRTÜ: Rüyanızda baş örtüsü gördüyseniz: Yakınlarınız, dostlarınız veya maiyetinizce; gösterdiğiniz alakadan dolayı, size saygı duyacağını, işinizi mantıkla hallettiğinizden dolayı etrafınızın sevgi ve saygısını kazanacağınıza işarettir.

BASAMAK: Rüyanızda bir basamağı çıkıyorsanız: Vazifenizde başarı sağlayıp yükseleceğinize, sıkıntıda iseniz sıkıntılı devreyi atlatacağınıza. Eğer rüyanızda basamağı iniyorsanız: İşinizde pasif davranmanızdan dolayı başarısızlıkla suçlanacağınıza bu yüzden moralinizin bozulacağına işarettir.

BASTON: Rüyanızda baston gördüyseniz: Girişeceğiniz bir işte sizden daha tecrübeli birine ihtiyaç duyacağınıza, tek başına girişirseniz başarı şansınızın azalacağına işarettir. Eğer baston sizin elinizde ise: Tardıma muhtaç olduğunuz bir anda etrafınızdan gereken yardımı alacağınıza işarettir.

BATMAK: Rüyanızda sizin içinde bulunduğunuz bir şeyin dibe doğru battığını gördüyseniz: İşlerinizin bozulacağına, aile içinde huzursuzluk gireceğine, bu yüzden zor ve sıkıntılı bir devreye gireceğinize işarettir.

BAYRAK: Rüyada bayrak görmek: Bayrağın her rengi ayrı yorumlanmaktadır. Kırmızı: Mutluluk, yükselmeye işarettir. Beyaz Bayrak: Rahatsızlık, hastalık, huzursuzluk ifade eder. Siyah: Kötü haber anlamına gelir.

BAYRAM: Rüyanızda kendinizi bir bayramda görüyorsanız: Ailenizle sıkı ilişki içine gireceğinize, onlardan yardım göreceğinize, aile içinde itibarınızın artacağına, giriştiğiniz yeni bir işte bütün aile fertlerinin yardımını göreceğinize işarettir.

BAYKUŞ: Rüyanızda baykuş gördüyseniz: Hoşunuza itmeyecek bir haber alacağınıza, hoşlanmadığınız kimselerle bir arada bulunacağınıza, bundan da mutsuz olacağınıza işarettir.

BEBEK: Rüyanızda bebek gördüyseniz: Çok kısa bir zamanda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, hiç ummadığınız bir yerden elinize biraz para geçeceğine, bundan dolayı sıkıntılarınızın biraz hafifleyeceğine işarettir.

BEBEK OYUNCAĞI: Rüyanızda bebek oyuncağı gördünüz ise: Yakınınız olan birine bir hediye almanız gerektiğine, bunun size de yararı dokunacağına işarettir.

BEKÇİ: Rüyanızda bekçi gördüyseniz: Yakın bir zamanda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, durumunuz bozuk ise düzeleceğine, aileniz arasında aranızın bozuk olduğu kimselerle iyi ilişkiler kurup bundan fayda göreceğinize işarettir.

BENZİN: Rüyanızda benzin gördüyseniz: Uygulamaya koyduğunuz fikirlerinizi, istediğiniz biçimde gelişmeyeceğine, başarısızlıklarınızın devam edeceğine işarettir.

BERAAT ETMEK: Rüyanızda bir suçtan dolayı beraat ediyorsanız: Yanlışlıkla size mal edilmiş bir suçtan, doğruluk derecesini öğrenip feraha kavuşacağınıza, aranızın bozuk olduğu kimselerle barışıp mutluluk duyacağınıza işarettir.

BERBER: Rüyada berber görmek: Kısa bir müddet içinde olsa sıhhatinizin bozulacağına işarettir.

BEŞİK: Rüyanızda beşik gördüyseniz: Eğer rüyayı gören kişi bekar ise. Çok yakın bir zamanda evlenip yuva kuracağına işarettir. Eğer rüyayı gören evli ise: Çok kısa zamanda bir çocuk sahibi olacağına işarettir.

BEYAZLAR GİYMEK: Rüyada beyazlar giyinmek: Hem sıkıntılardan kurtulup refaha kavuşacağınıza ifade eder, hem de, rüyayı görenin veya çok yakın birinin sıhhatinin bozulacağına işarettir.

BİBER: Rüyasında acı biber yediğinizi gördüyseniz: Kendinize dikkat etmediğiniz takdirde sıhhatinizin bozulacağına, yediğiniz biber tatlı ise: Bozuk olan sıhhatinizin düzeleceğine işarettir.

BİLEZİK: Rüyanızda bilezik gördüyseniz: Girişeceğiniz bir işte başarı kazanamayacağınıza, bu yüzden mali sıkıntılara gireceğinize işarettir. Eğer rüyanızda birine bilezik hediye alıyorsanız: Üstünüze aldığınız bir vazifeyi başarıyla yerine getireceğinize, bu yüzden etrafınızca takdir edileceğinize işarettir.

BİLET: Rüyanızda herhangi bir şeyle ilgili bilet gördüyseniz: Düşüncesizce hareketinizden dolayı maddi zarara uğrayacağınıza, bundan hem sizin hem de ailenizin büyük zarar göreceğine, bir gönül meselesinden dolayı başınızın belaya gireceğine, bundan da ailenin bütün fertlerinin zarar göreceğine işarettir.

BİNMEK: Rüyada kendinizi herhangi bir şeye binmiş görürseniz: Vazifenizde başarı sağlayıp yükseleceğinize, dargın olduğunuz kimselerle barışacağınıza, mutlu bir hayat süreceğinize işarettir.

BİRŞEY BULMAK: Rüyanızda bir yerde bir şey bulduysanız: Aklınıza gelmedik bir yerden veya kimseden hediye alacağınıza, yeni dostlar edinip onlardan yardım alacağınıza işarettir.

BİT: Rüyanızda bit görmek: Şansınızın açılacağına, çok yakın bir zamanda bir iş teklifi alacağınıza, girdiğiniz bir işte başarı kazanıp mal mülk sahibi olacağınıza işarettir.

BIÇAK: Rüyanızda bıçak gördüyseniz: Yapmanız gereken bir işi yapmadığınızdan dolayı sıkıntıya gireceğinize, hiç aklınıza gelmeyen bir tanıdıkla karşılaşıp bu yarım kalmış işinizi onun sayesinde halledebileceğiniz anlamına gelir.

BOĞA: Rüyanızda boğa gördüyseniz, Ev ve iş hayatınızda güçlü bir insan olacağınıza, giriştiğiniz her işte başarı kazanıp ün sahibi olacağınıza, güçlü dostlar edinip onlardan fayda sağlayacağınıza işarettir.

BOĞULMAK: Rüyanızda boğulduğunuzu gördüyseniz: Dalgınlığınız ve düşüncesizce hareketleriniz dolayı büyük bir tehlike atlatacağınıza, aklınıza gelmedik bir işten dolayı sıkıntıya gireceğinize işarettir.

BOKS: Rüyanızda boksla ilgili şeyler gördüyseniz: Sıkıntı çektiğiniz bu durumdan, yakınlarınızın yardımlarıyla kurtulacağınıza işarettir.BOMBA: Rüyanızda bomba gördüyseniz: Gerek iş ve gerekse his hayatınızda düşüncesizce hareketler yaptığınız takdirde, sizi büyük bir felaketin kucağına iteceğine, bundan da çok büyük bir zarar göreceğinize işarettir.

BONO: Rüyanızda bono gördüyseniz: Girdiğiniz bir işte başarı kazanamayıp zarara uğradığınıza işarettir.

BONCUK: Rüyada boncuk görmek: Olmasını istediğiniz bir durumun olacağına, istediğinizin yerine geleceğine, çok sevdiğiniz birine yakında kavuşacağınıza işarettir.

BORÇ ALMAK: Rüyanızda borçlandığınızı gördüyseniz: Bu aralarda maddi bakımdan sıkıntıya gireceğinize, veya üzüleceğiniz bir haber alacağınıza işarettir.

BORAZAN: Rüyada borazan çalmak veya borazan çalan birini görmek: Başkasının öğrenmesini istemediğiniz bir şeyi, aslında herkesin bildiğine işarettir. Bir kimseyle bu konu hakkında tartışacağınız anlamına gelir.

BOSTAN: Rüyanızda bostan gördüyseniz: Bekarlar için evlenmeye, Evliler için çocuk sahibi olmaya veya vazifesinde yükselip mal ve şöhret sahibi olacağı anlamına gelir.

BOŞANMAK: Rüyanızda kendini boşanmış görürseniz: Bekarlar için: Evliliğe geçmenin ilk aşamasına geçeceğiniz anlamına gelir. Evliler için ise: Aile bağlarınızın kuvvetleneceğine, sevgi ve saygınlığın artacağına işarettir.

BOYNUZ: Rüyanızda boynuz gördüyseniz: Bir dedikoduya adınızın karışacağına, bir tanıdığın rahatsızlığının son safhaya girmiş olabileceğine işarettir.

BUĞDAY: Rüyanızda buğday gördüyseniz: Ailenizin kalabalıklaşacağına, bir çocuk sahibi olacağınıza işarettir.

BULUT: Rüyada bulut görmek: Giriştiğiniz işte başarı kazanıp yükseleceğinize, etrafınızca takdirle karşılanacağınıza işarettir.

BULMAK: Rüyada bir şey bulmak: İşlerinizde başarı kazanacağınıza, bundan dolayı ödüllendirileceğinize işarettir.

BUZ: Rüyanızda buz gördünüzse: Vazifenizde başarı gösterip yükseleceğinize, iyilik ve yardımseverlik gösterip, etrafınızca takdir göreceğinize, sevineceğinize işarettir.

BÜLBÜL: Rüyanızda bülbül gördüyseniz: Sıhhat ve neşe dolu günler geçireceğinize, evlenip mutlu bir hayat süreceğinize, kederli günlerinizin sona ereceğine işarettir.

BÜYÜ: Rüyanızda büyü yapıldığını görmek: Dost edinmenizde daha dikkatli davranmanız gerektiğine işarettir.

BÜYÜK ANNE: Rüyada nine veya dede görmek: Sıkıntılarınızın sona ereceğine, şansınızın açılacağına, giriştiğiniz işte başarı sağlayacağınıza işarettir.

RÜYA TABİRLERİ İNDEKS
 Rüya Tabirleri – A harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – B harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – C harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – Ç harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – D harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – E harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – F harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – G harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – H harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – I harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – İ harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – J harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – K harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – L harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – M harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – N harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – O harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – Ö harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – P harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – R harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – S harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – Ş harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – T harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – U harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – Ü harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – V harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – Y harfiyle başlayan şeyler
 Rüya Tabirleri – Z harfiyle başlayan şeyler
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 + 13 =